Dīvainības, ko nākas pieredzēt totalizatoriem pasaulē            

Ir pierasts, ka totalizators ir izklaides, azarta vai naudas pelnīšanas veids, kas parasti ir saistīts ar sporta spēlēm. Piemēram, Latvijas totalizatoriem ir traki daudz darba tad, kad svarīgs mačs ir mūsu pašu bokserim Mairim Briedim, bet, kad norisinās pasaules čempionāts futbolā, tad darba daudz ir totalizatoriem visā pasaulē.

Bet vai zinājāt, ka Lielbritānijas totalizatoros otra iecienītākā tēma aiz sporta ir karaliskās ģimenes peripetijas? Totalizators pieņēma likmes gan par karaļpāra atvašu vārdiem, gan prinču kāzām un pat apģērbu! Ticiet vai ne, taču šīs pat nav dīvainākās lietas, uz ko cilvēki ir gatavi derēt totalizatoros…

No vienas puses, šķiet dīvaini derēt uz pasaules galu, jo var gadīties, ka uzvaras gadījumā jūs pie sava laimesta netiksiet, jo pasaules vairs vienkārši nebūs, taču šādi “sīkumi” neattur totalizatorus no likmju pieņemšanas – jūs, piemēram, varat izteikt minējumus, kurā pasaules vietā ietrieksies komēta vai notiks sadursme ar kādiem ārpuszemes spēkiem. Ar koeficientu 17/10 tiek novērtētas Austrālijas iespējas kļūt par pasaules gala sākumu, Amerikas Savienotajām Valstīm koeficients ir 10/3, bet Jaunzēlandei un Apvienotajai Karalistei (Lielbritānijai) koeficienti ir vienādi – 33/1.

Ķīnas Republika jau parasti mēdz izcelties ar dīvainībām un totalizatori, protams, nav izņēmums. Taivānā, kas ir Ķīnai piederoša sala, iespējams likt likmes uz… slimnīcas pacientu nāvi. Tu vari izvēlēties slimu pacientu, uz ko derēt – ja viņš nodzīvo mazāk kā mēnesi, tu esi zaudējis, ja tomēr pacients nodzīvo ilgāk – tu saņem atpakaļ savu likmes summu trīskārtīgi. Varbūt šo ideju totalizatoriem piedāvāja paši slimnieki?

Ne mazāk melns ir nākamais derību piedāvājums – kurai pasaules pilsētai Ziemeļkoreja uzmetīs atombumbu? Izrādās, starp tādiem loģikā balstītiem minējumiem kā Maskava vai Londona, ir cilvēki, kuri gatavi derēt, ka tā būs Ibiza. Taisnības labad gan jāsaka, ka Ziemeļkorejas līdera ekscentriskie gājieni totalizatoriem ir gards kumosiņš, un ir pieejamas neskaitāmas derības, kas saistītas ar šo valsti un Kimu Čenunu personīgi, piemēram, ka viņš nopirks kādu no Anglijas futbola klubiem vai izaicinās uz golfa spēli Amerikas Savienoto Valstu prezidentu Donaldu Trampu. Labāk tā, nevis ar atombumbu!

Taču pietiks par nāvīgo un politisko – totalizatori ir arī popkultūras cienītāju vieta. Jūs varat piedalīties derībās par to, kurš no saldās puišu grupas dalībniekiem “One Direction” pirmais pametīs grupu vai arī kurš tad beigās valdīs pār visām septiņām karaļvalstīm kulta seriālā “Troņu spēles”.

Un kādus brīnumus totalizatoram varētu piedāvāt tu?