Kādas sporta likmes var likt COVID-19 laikā

Jaunā koronavīrusa COVID-19 laikā pasaulē apstājās visi galvenie sporta veidi, tai skaitā arī sporta likmes turnīru un spēļu laikā. Kamēr par lielāko daļa sporta veidiem pasaulē nepieņem nekāda veida likmes, pastāv daži varianti, kā joprojām var likt likmes uz sporta spēļu rezultātiem.

 

Pasaulē ir izņēmumi, kur joprojām notiek sporta sacensības. Tās ir trīs valstis – Baltkrievija, Taivāna un Nikavagva. Šajās valstīs norisinās dažādi sporta veidu turnīri, tajā skaitā arī sporta likmēs Latvijā populārie hokeja, basketbola un futbola turnīri. Daudzi populārākie totalizatori internetā piedāvā likt likmes par šiem sporta turnīriem.

 

Tomēr izteiktu popularitāti ir iekarojušas netradicionālās tiešsaistes sporta likmju likšanas platformas kā Fantasy Sports. Fantasy Sports iespējams likt sporta likmes uz pašu spēlētāju veidotiem turnīriem un to komandām.

 

Fantasy Sports ir sporta likmju internetā likšanas veids, kas ir maksimāli pietuvināts īstu sporta spēļu organizēšanai un vadīšanai. Viss Fantasy Sports sakarā notiek tiešsaistē. Fantasy Sports tiek imitētas īstu komandu darbības īstos turnīros. Starpība, ka komandas, kas piedalās Fantasy Sports, ir pašu spēlētāju veidotas. Izplatīts paņēmiens Fantasy Sports ir, ka spēlētāji izmanto esošās līgas spēlētājus, savieto to sevis veidotās komandās.

 

Tālākais Fantasy Sports notikumu scenārijs ir līdzīgs un imitē sporta likmes īstajā dzīvē, tikai šoreiz, gan pašas spēles, gan sporta likmes tiek izspēlētas internetā. Spēļu izspēle notiek balstoties uz spēlētāju panākumiem un prasmēm īstajā dzīvē, papildinot to ar dažādiem papildus faktoriem. Atšķirību starp īstajām spēlēm un Fantasy Sports nosaka tas, ka spēlētāji ir izvietoti dažādās komandās.

 

Sporta likmes Latvijā ir apstājušās tādā pašā mērā, kā citās valstīs. Sporta likmju aktivitātes Latvijā un pandēmijas laika sekas ir cieši saistītas. Tādēļ ir dramatiski samazinājies šīs industrijas ienākumu apjoms, kas savukārt ietekmē dažādas citas jomas. Sporta likmju pieņēmēji un citu azartspēļu organizētāji ir vieni no lielākajiem Latvijas kultūras ziedotājiem, tāpēc ir atcelti daudzi kultūras pasākumi, kuri nesaņem ziedojumus no sporta likmju organizētājiem Latvijā.