Kam totalizators sola Oskaru?

Šī gada 10. februārī notiks gadskārtējā Oskara ceremonija, kurā tiks noskaidroti labākie pērnā gada aktieri, filmu režisori un, protams, arī labākās filmas dažādās kategorijās un vēl citi sasniegumi kinomākslā. Lai gan daudz kritizēta un gānīta, Oskara nominācija vēl joprojām ir liels pagodinājums ikvienai filmai vai cilvēkam, jo, ja ne vienmēr tā ir augstākā līmeņa mākslas darba zīme, tā noteikti ir balva, kas nes popularitāti pat ja balva netiek iegūta.

Arī totalizatoros līdz Oskara ceremonijai iet karsti, jo te minēšanā iesaistās ne tikai sporta fani, bet arī kultūras cilvēki, jo visiem ir viedoklis par to, kurš bijis labākais aktieris un kura filma pelnījusi mazo zelta cilvēciņa statuju. Nereti totalizatori ir arī pirmie vēstneši, kas diezgan precīzi nosaka balvu sadalījumu, taču gadās arī pārsteigumi.

Šogad par labākās filmas Oskara balvu cīnās deviņas filmas, bet totalizatori izceļ četras no tām – kara drāmu “1917”, Kventina Tarantino Holivudas komēdijpasaku un asiņainām beigām “Reiz Holivudā”, skandalozo un spēcīgo drāmu “Džokeris” un Dienvidkorejas filmu “Parazīts”, kas noteikti ir lielākais pārsteigums šajā nominācijā, jo vēl nekad ārzemju filma nav ieguvusi Oskaru šajā nominācijā. Totalizatori apgalvo, ka lielākā iespējamība tikt pie balvas ir filmai “1917”, kuras uzvaras koeficients nedēļu pirms pasniegšanas ceremonijas ir 8/15 , otrajā vietā atstājot “Parazītu” (ar koeficientu 9/2), kamēr kino eksperti izsaka cerības, ka tieši “Parazīts” iegūs balvu, bet kara drāma ir nostumta topa 8. vietā. Kuram izrādīsies taisnība?

Labākā aktiera nominācijā totalizatorā pārliecinoši labākais ir filmas “Džokeris” galvenās lomas atveidotājs Hoakins Fīnikss, kura uzvaras iespējas šobrīd vienā no totalizatoriem tiek vērtētas ar koeficientu 1/20. Arī kino eksperti izceļ Fīniksa veikumu, bet līdzās tam minot arī Adama Draivera vārdu, kurš atveido galveno vīriešu lomu “Netflix” drāmā “Laulības stāsts”. Draivera iespējas tikt pie Oskara statujas totalizatorā tiek vērtētas ar koeficientu 12/1, kas šķiet niecīgi, salīdzinot ar Fīniksu, taču tik un tā Draivera koeficients ir otrajā vietā, jo pārējo aktieru izredzes tiek vērtētas vēl zemāk.

Vai totalizatoram būs izdevies paredzēt balvu sadalījumu, rādīs nākamā nedēļa, bet filmu zinātājiem vēl ir laiks izdarīt totalizatoros savas likmes!