Pokers.  

Pokers noteikti ir pats interesantākais un stāstiem apvītākais spēļu paveids un kāršu spēļu karalis. Pokers zem sevis slēpj vidēji 140 kāršu spēļu veidus un variācijas, kas katrs pulcē savus piekritējus visā pasaulē. Ņemot vērā to, ka pokers ir spēle ar senu vēsturi, tad skaidrs, ka ir dažādi fakti, mīti un patiesības, ko tas ap sevi slēpj.

Laikā gaitā dažādas pokera kombinācijas ir iemantojušas dažādas iesaukas. Tas gan vairāk attiecas uz tām kombinācijām, kurām nav oficiālie nosaukumi. Piemēram, kombinācija, kas sastāv no diviem dūžiem un diviem astotniekiem tiek dēvēta par “mirušā vīra kombināciju”. Kādēļ tik drūmi? Jo bija kāds vīrs, kurš tika nošauts brīdī, kad rokās turēja šādu kombināciju. Vēl ir kombinācija ar nosaukumu “Anna Kurņikova” un tās skaidrojums ir nedaudz ar melnā humora piedevu – tā ir kombinācija, kas izskatās labāk nekā ir tās vērtība pašā spēlē…

 

Riski.

Pokeru vislabāk ir sākt spēlēt tad, kad esat iemācījies visas  pokera vērtības un to pakāpes. Parasti pokera spēlētāji savas pirmās partijas ir izspēlējuši draugu lokā un pokeram kā azartspēlei kazino vai spēļu zālēs, pievēršas ievērojami vēlāk vai spēlē tikai dažādās spēles aplikācijās. Daudzi profesionālie pokera spēlmaņi savu karjeru ir uzsākuši ieguldot salīdzinoši mazas naudas summas spēlē, laika gaitā laimestu palielinot ļoti daudz reižu. Piemēram, ir kāds spēlētājs, kurš ieguldīja dzimšanas dienā uzdāvinātos 50 dolārus un 3 gadu laikā šo summu daudzkāršoja līdz… 5 miljoniem!!! Taču, dzīvē mēdz notikt arī pilnīgi pretēji – kāds kaislīgs pokera spēlmanis uz likmes lika savu sievu un.. zaudēja! Sieva bija tik dusmīga, ka beigās izbeidza laulību un palika kopā ar vīrieti, kurš uzvarēja pokera spēlē. Vēl kāds jaunietis savus spēlē ieguldītos 2 tūkstošus ASV dolāru, sareizināja līdz pieciem miljoniem un visu zaudēja, jo bija pārāk alkatīgs un rīkojās neapdomīgi.

 

Tieši apdomīgums ir viena no galvenajām prasībām, ja ir vēlme spēlēt pokeru kā profesionālim vai vismaz spēlētājam, no kura sejas nav nolasāmas viņa kārtis. Emocionāliem cilvēkiem varētu būt grūtāk noslēpt to, vai izdalītās kārtis ir labas vai sliktas. Lai gan, ja tā padomā, tad rokas stiprums ir atkarīgs no kārtīm, kas ir izdalītas galdā un kārtīm, kas ir citiem spēlētājiem. Neticēsiet, cik liela ietekme spēlē reizēm var būt kaut vai diviem divnieku pāriem.