7 labākās galda spēles Tavai ballītei

Tavai uzmanībai – 7 foršākās galda spēles ģimenei, draugu kompānijai un 18+

Jau izsenis ir zināms, ka galda spēles ir izcils veids, kā pavadīt aizraujošus vakarus ģimenes lokā, padarīt pasēdēšanas ar draugiem neaizmirstamas vai radīt atmiņā paliekošas vecpuišu un vecmeitu ballītes. Viss ir atkarīgs no kompānijas un izvēlētās galda spēles. Lai Tu nenošautu greizi savās spēļu medībās un vakars izvēlētajā kompānijā izvērstos par tiešām patīkami un jautri pavadītu laiku, mēs, menessnams.lv, esam apkopojuši septiņas foršākās galda spēles dažādu kompāniju izklaidēm. Iepazīsties ar tām raksta turpinājumā!

Katanas ieceļotāji

Varētu teikt, ka šī spēle ir “jaunais Monopols”, ja runājam par tās popularitāti un pieprasījumu pēdējo gadu laikā. Pasaulē ir pārdots vairāk nekā 10 miljoni šīs spēles kopiju, ko noteikti var uzskatīt par teicamu rādītāju.

Spēles sižets padara spēlētājus par kolonizatoriem. Katana ir senās kartēs pieminēta, teikām apvīta sala jūras vidū. Spēlētāji ir atraduši šo salu un dodas to iekarot, būvējot mājas, ceļus un veidojot katrs savu pavalsti. Tiesa, tas nav tik vienkārši – katrs no iekarotājiem atrodas savā salas reģionā, kurā nav pieejami visi attīstībai nepieciešamie materiāli, tādēļ spēlētājiem ir jātirgojas vienam ar otru, lai iegūtu nepieciešamo. Spēlētājs, kurš pirmais savāc 10 uzvaras punktus, kļūst par uzvarētāju – Katanas valdnieku! Vairāk informācijas par šo spēli meklē šeit.

Saderēsim?

Kas gan var būt jautrāks par derībām ar draugiem vai ģimeni! Īpaši, ja tiek iesaistīti interesanti un amizanti uzdevumi, kā arī spēļu nauda, radot azartu. Uzdevums ir pavisam vienkāršs – savākt visvairāk naudas, uzvarot derībās.

Spēles process norit šādi:

 • katram spēlētājam iedala “Jā!” un “Nē!” kartiņu, noteiktu naudas summu un ejamo kauliņu;
 • katrs met metamo kauliņu, veic noteikto gājienu skaitu un paņem attiecīgajā lauciņā noteikto uzdevuma kartiņu;
 • neapskatot kartiņā rakstīto, spēlētājs to padod pa apli citiem, kuri izdara likmes, vai spēlētājam izdosies vai neizdosies uzdevumu izpildīt;
 • pēc likmju izdarīšanas spēlētājs apskata uzdevumu un cenšas to izpildīt kartiņā noteiktajā laikā;
 • ja izdodas, spēlētājs un tie, kas saderēja, ka izdosies, saņem naudu no bankas, bet tie, kas teica, ka neizdosies – zaudē likmi.

 

Spēle ir pavisam vienkārša un ārkārtīgi jautra, un tā notiek vai nu līdz izvēlētā laika limita beigām, vai, kamēr bankā beidzas nauda.

Tumblin’ monkeys

Šī galda spēle garantē izsmiešanos gan pieaugušajiem, gan bērniem. Īpaši jautri, ja mērkaķīšus spēlēsiet ar vienošanos, ka zaudētājs piecos raundos mazgās traukus pēc vakariņām – lielāks azarts un vairāk jautrības!

Spēles norise ir pavisam vienkārša:

 • palmā sasprauž dažādu krāsu kociņus un augšpusē ieber mērkaķīšus;
 • spēlētāji ar metamo kauliņu izlozē, kuras krāsas kociņš jāizvelk;
 • kociņi tiek vilkti pa apli, līdz tiek izvilkts pēdējais kociņš.

Kociņi palmā ir jāsaliek tā, lai katrā stāvā būtu vismaz viens no katras krāsas, un jāsāk vilkt no pašas palmas augšas – tā mērkaķīši kritīs zemāk uz nākamajiem kociņiem un sāksies jautrība. Spēles uzvarētājs ir tas, kuram, velkot kociņus, nokritis vismazāk mērkaķīšu.

Mafija

Šī ir viena no populārākajām un interesantākajām kāršu-lomu spēlēm, kas balstīta uz psiholoģiju un blefu. To var spēlēt gan ar speciālajām “Mafioso” kārtīm, gan parastām spēļu kārtīm.

Spēles sižets notiek pilsētā, kurā ieradusies mafija. Pilsoņiem ir jāizbalso mafijas biedri – ja tas izdarīts, viņi ir uzvarējuši. Turpretī mafijas interesēs ir “nošaut” visus pilsoņus un palikt neizbalsotiem. Mafija uzvar gadījumā, ja pilsētā palikuši vienādā skaitā ar pilsoņiem.

Spēle ir paredzēta salīdzinoši lielai kompānijai, sākot ar astoņiem cilvēkiem. Lomu sadale notiek ar kāršu palīdzību – sarkanās kārtis izvilkušie ir pilsoņu komandā, melnās kārtis – mafija.  Astoņu spēlētāju grupā ir divi mafiozo, komisārs un ārsts (pēc izvēles), pārējie ir pilsoņi. Nakts laikā aktīvo lomu ieguvēji veic savus gājienus pēc spēles vadītāja komandas, dienas laikā spēlētāji mēģina izbalsot mafiozo. Sīkākus noteikumus un spēles aprakstu meklē šeit!

(18+) Risky or Frisky

Laiks iepazīties ar pieaugušajiem paredzētām spēlēm! Pirmā no tām – Monopola pieaugušo versija. Biznesu rindu apkārt spēles laukumam veido “pieaugušo” biznesa uzņēmumi, riska un iespēju kartiņas – jautājumu un uzdevumu kārtis. Šīs spēles noteikumi ir tādi paši kā klasiskajam Monopolam – spēlētāji pērk un būvē, bet uzvar tas, kurš pēdējais bankrotē. Tikai, atšķirībā no Monopola, Risky or Frisky ir iespēja papildus iegūt naudu, pildot kartiņās noteiktos uzdevumus un atbildot uz jautājumiem, kas ir daudz interesantāki. Piemēram, var gadīties, ka kādam no spēlētājiem ir jānodejo klēpja deja vai kopā ar kādu jāattēlo sava iecienītākā mīlēšanās poza.

Risky or Frisky ir lieliski piemērota vecpuišu un vecmeitu ballītēm – galvenais, lai kompānijā visi ir vienlīdz atvērti un nejūtas neērti. Spēle ir angļu valodā.

(18+) Crabs Adjust Humidity

Vēl viena interesanta spēle pieaugušajiem, tiesa, angļu valodā, ir Crabs Adjust Humidity. Spēles process ir vienkāršs:

 • katram spēlētājam iedala astoņas baltās kārtis;
 • spēlētājs paņem vienu melno kārti un izlasa teikumu, nosaucot, kurā vietā teikumā ir tukšums;
 • pārējie spēlētāji no savām kārtīm izvēlas, viņuprāt, jautrāko un smieklīgāko variantu teikuma tukšās vietas aizpildīšanai un iedod melnās kartiņas lasītājam;
 • lasītājs samaisa visas iedotās kartiņas, izlasa savu teikumu ar katru no variantiem un izvēlas, viņaprāt, vislabāko variantu. Spēlētājs, kura variants izvēlēts, saņem lasītāja melno kartiņu;
 • visi, kas iesnieguši variantus, paņem pa vienai baltai kārtij, un nākamais spēlētājs lasa nākamo teikumu.

Šajā spēlē uzvar tas, kuram ir visvairāk melno kartiņu. Ja vēlies versiju, kas piemērota visu vecumu spēlētājiem un kompānijām, kurās nevar izpausties ar pikantām frāzēm, uzmeklē “Cards Against Humanity”, kas ir “Crabs Adjust Humidity” oriģinālā versija!

(18+) Kava

Šī ir latviešu radīta spēle, kas lieliski iegriezīs jebkuru ballīti. Kā Kavas mājaslapā rakstīts, “Atšķirībā no citām dzeršanas spēlēm, KAVU gribēsi spēlēt vēl un vēl.” Šī apgalvojuma patiesumu apstiprina arī Kavu jau ieguvušo cilvēku atsauksmes. Spēlei nepieciešama pati Kava, grādīgs dzēriens katra spēlētāja glāzē un liela glāze kopējam dzērienam. Spēles gaita ir vienkārša – spēlētājs ņem kārti, izlasa uzdevumu un izpilda. Ja nevar izpildīt vai kļūdās, iedzer. Lieliska atrakcija, ja vēlies ar kompāniju iesildīties pirms došanās uz klubu!

Atceries – alkohola lietošana ir kaitīga veselībai!

Laiks jautrām ballītēm!

Tagad, kad esi iepazinies ar septiņām Menessnams.lv speciālistu izraudzītām visforšākajām galda spēlēm, laiks sarīkot ballīti un tās iemēģināt! Vai šajā sarakstā bija arī Tava mīļākā galda spēle? Padalies ar šo rakstu ar draugiem un pastāsti mums komentāros, kura ir Tava favorīte!